Mapa strony

WYDZIAŁ MATEMATYKI

INFORMATYKI I EKONOMETRII

II Lubuskie Forum Nauczycieli Matematyki

W dniu 19 października 2019 roku na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii odbyło się II Lubuskie Forum Nauczycieli Matematyki Łączy nas MATM@ zorganizowane przez Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze i Lubuski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. W Forum udział wzięło 200 nauczycieli matematyki ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz edukacji wczesnoszkolnej.

Uczestnicy wysłuchali wykładu Na ratunek uczącym się matematyki w szkołach, przygotowanego przez prof. Macieja M. Sysło reprezentującego Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Wrocławski oraz wykładu O rozumowaniu, dowodzeniu i rozwiązywaniu problemów przedstawionego przez dr. Zdzisława Pogodę z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nauczyciele wzięli również udział w wybranych warsztatach spośród 30 zaproponowanych przez organizatorów. Zajęcia warsztatowe dla uczestników Forum prowadzili nauczyciele matematyki szkół podstawowych (Ksenia Erdmann, Barbara Kowalska, Bogusława Lubańska, Magdalena Molik, Joanna Świercz) oraz szkół ponadpodstawowych (Katarzyna Brzezińska, Karolina Misian, Iwona Musiał, Przemysław Pieczyński, Ewa Radczyc, Anna Rybak, Monika Zedel), a także nauczyciele akademiccy (Krystyna Białek ze studentami Koła Naukowego Laboratorium Matematyczne Paradoks, Andrzej Kisielewicz ze studentami kierunku matematyka, Maciej M. Sysło) i członkowie SNM (Robert Baca, Marek Matejuk). Ponadto, warsztaty prowadzili przedstawiciele firm i wydawnictw edukacyjnych (Aksjomat, GWO, Karty Grabowskiego, Łamigłówka, MAC, Matejuk, Mentor/Eduexpert, Nowa Era, Nowik, Pazdro, WSiP), którzy zaprezentowali swoją najnowszą ofertą edukacyjną na stoiskach w holu budynku A-29.

Udział nauczycieli w konferencji pozwolił nie tylko na doskonalenie ich kompetencji zawodowych, ale był przede wszystkim doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, przeprowadzenia owocnej dyskusji i burzliwej pracy grupowej. Po prostu w sobotę wszystkich połączyła matm@

Więcej
https://odn.zgora.pl/ii-lubuskie-forum-nauczycieli-matematyki/#more-2959