Mapa strony

WYDZIAŁ MATEMATYKI

INFORMATYKI I EKONOMETRII

Koło LMP na Ogólnopolskiej Sesji Studentów Matematyki w Krakowie

W dniach 6-8 grudnia 2019 roku w Krakowie odbyła się Ogólnopolska Sesja Studentów Matematyki „OSSM”.

Obradowano przez dwa pierwsze dni na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a trzeciego na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie.

Uniwersytet Zielonogórski na OSSM reprezentowały studentki matematyki: Weronika Konieczna, Aleksandra Kowalewicz, Weronika Steciąg ze Studenckiego Koła Laboratorium „Matematyczne” Paradoks.

OSSM organizowana jest przez Koło Matematyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego im. prof. Stanisława Zaremby oraz Studenckie Koło Matematyków Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie adresowana do studentów matematyki z całego kraju.

Celem konferencji jest rozwój naukowy uczestników poprzez uczestnictwo w prezentacjach ciekawych zagadnień z zastosowań matematyki jak i wyników pierwszych badań przedstawianych przez studentów oraz dzielenie się pasją ze studentami z innych kół naukowych.

Uczestnictwo studentek z koła LMP w OSSM było okazją do pogłębienia ich wiedzy na temat różnych dziedzin matematyki od teoretycznej do praktycznej.

Uczestniczki miały okazję wysłuchać licznych wykładów, referatów wygłoszonych przez naukowców jak i przez studentów z różnych kół naukowych z całej Polski.

Udział w OSSM był dla nich doskonałą okazją do zawarcia nowych interesujących znajomości ze studentami z różnych miast i uczelni, wymiany doświadczeń, rozmowy o wspólnych pasjach i wspólnego spędzenia czasu w Krakowie, a zdobyta wiedza i doświadczenie zaowocuje w niedalekiej przyszłości w ich pracy badawczej, pisaniu pracy licencjackiej i magisterskiej oraz działaniach koła na rzecz społeczności akademickiej i szkolnej.

Relacja z wydarzenia: https://www.facebook.com/pg/Laboratorium-Matematyczne-Paradoks-486025124828774/posts/?ref=page_internal

Krystyna Białek, opiekun koła LMP