Mapa strony

WYDZIAŁ MATEMATYKI

INFORMATYKI I EKONOMETRII

Informacje dla kandydatów

Jak rozpocząć studia na naszym Wydziale?

STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA

Sprawdź, czy przedmioty, które zdawałeś na maturze ułatwią Ci studiowanie na jednym z naszych kierunków: Informatyka i Ekonometria, Matematyka lub Inżynieria Danych. Wybierz jeden z nich, a następnie w czerwcu zarejestruj się jako kandydat. W lipcu sprawdź listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia i dostarcz pisemną wolę podjęcia studiów przez osoby zakwalifikowane. Gdyby coś poszło nie tak, to sprawdź, bo być może we wrześniu ruszy II nabór i będziesz miał szansę na skorzystanie z ponownego wyboru.

STUDIA DRUGIEGO STOPNIA

Jeżeli jesteś absolwentem uczelni wyższej, to możesz ubiegać się o przyjęcie na studia II stopnia. W przypadku wyboru kierunku: Informatyka i Ekonometria lub Matematyka, w czerwcu złóż dokumenty, a we wrześniu sprawdź listę osób przyjętych na studia. Jeżeli zdecydowałeś się na Inżynierię Danych, to masz czas na podjęcie decyzji do lutego przyszłego roku.

STUDIA TRZECIEGO STOPNIA

Jeżeli posiadasz już tytuł magistra i rozważasz dalszą karierę naukową, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą studiów doktoranckich.

TERMINY, WYMAGANE DOKUMENTY I OPŁATY

Szczegółowe informacje o każdym z kierunków, dokładne terminy, wykaz dokumentów, które należy złożyć, aby zostać dopuszczonym do postępowania kwalifikacyjnego oraz wysokość opłaty rekrutacyjnej podane są na głównej stronie rekrutacji na UZ.