Tweet
Mapa strony

WYDZIAŁ MATEMATYKI

INFORMATYKI I EKONOMETRII

Aktualności

Zaproszenie na posiedzenie Rady Wydziału

Dodano: 2019-09-19

Zastępca Przewodniczącego Rady Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Prof. dr hab. Marian Nowak zaprasza członków Rady Wydziału na posiedzenie, które odbędzie się w dniu 25 września 2019 r., o godz. 09:30, sala 301 (budynek A-29, ul. Prof. Z. Szafrana 4a).

Seminarium Wydziałowe

Dodano: 2019-09-19

Zapraszamy na Seminarium Wydziałowe w środę, 25 września 2019 r. o godz. 14:00 w sali 207 Budynku Nauk Ścisłych (A-29). Wykład pod tytułem: Invariant manifold without a spectral gap wygłosi Professor Wenmeng Zhang.

Atrakcyjne udogodnienia dla studiujących dwa kierunki!

Dodano: 2019-09-08

Studiując matematykę lub informatykę i ekonometrię, jednocześnie z inżynierią danych, otrzymasz nowy tablet Google Nexus (lub inny tej klasy) i skorzystasz z innych udogodnień, finansowanych z miliona złotych wygranego przez Wydział dla inżynierii danych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Dla studiujących dwa kierunki na naszym Wydziale oferujemy także inne udogodnieniani - więcej na stronie rekrutacji.

Banachalia 2019

Dodano: 2019-06-13

Z okazji Jubileuszowego Roku Matematyki 2019 w środę 5 czerwca 2019 r . na dziedzińcu przy budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii odbyły się Banachalia, czyli Dzień Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Uniwersytet Zielonogórski, WMIiE, Oddział Zielonogórski PTM oraz Koło Naukowe Laboratorium „Matematyczne” Paradoks. Wspólnie z pracownikami, nauczycielami akademickimi i studentami WMIiE w zabawie uczestniczyli licznie zaproszeni goście, w tym Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, Przewodnicząca Parlamentu Studenckiego Dominika Masionek, przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz nauczyciele i uczniowie (laureaci jubileuszowej XXX edycji Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic) z Regionu Lubusko-Zachodniopomorskiego) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie (gimnazjaliści z klasy 3 b), ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wlkp. (uczniowie klas 605 i 801) oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze (klasa 5d). Obecny był również Tomasz Czyżniewski, pomysłodawca zielonogórskich bachusików.

Starsze informacje można znaleźć w Archiwum aktualności